KONST / Litografier / Färglitografi 13095068
nr 1309 5068
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 208/350. Motivet: 26x33 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:17:48
100 kr
200 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska